Rugbyers Zwolle strijden weer om de IJssel Plate

De komende twee zondagen vinden de reguliere competitiewedstrijden tussen The Pickwick Players (Deventer) en de Rugbyclub Zwolle plaats in resp. Deventer en Zwolle. Beide clubs spelen in de tweede klasse en staan in de middenmoot (Zwolle strijdt nog om de 3e plek), maar wel het hoogst van alle clubs uit de regio oost van de Ned. Rugby Bond. Beide wedstrijden zijn bepalend voor het officieuze kampioenschap van oost Nederland. De inzet van de duels is de prestigieuze zilveren IJssel Plate die thans in het bezit is van The Pickwick Players. Acht jaar geleden speelden beide clubs voor het laatst om deze wisseltrofee en nu is het weer zover dat beide clubs voor oostelijke begrippen zeer hoog geklasseerd staan en de trofee inzet is van de onderlinge strijd der Hanzesteden.Gaan de tackle-machines en al die andere, momenteel fantastisch draaiende Zwollenaren de rugbyclub uit Deventer verslaan? Worden we het best spelende rugbyteam van Noord (Zwolle) tot Zuid (Nijmegen) en van Oost (Enschede) tot West (Apeldoorn)? Is de hegemonie voor de groen-zwarten uit Deventer of voor de blauw-witten uit Zwolle. De koekstedelingen tegen de blauwvingers. Als altijd een geweldige en sportieve strijd. Kom onze jongens aanmoedigen komende zondag in Deventer. De eer staat op het spel, maar ook de wisseltrofee de zilveren IJssel Plate.

Een week later komt Pickwick naar Zwolle in tevens de laatste competitiewedstrijd van seizoen 2017/2018 en het team dat in de twee wedstrijden de meeste punten pakt is winnaar, bij een gelijke stand is doelsaldo bepalend.Komt dat zien! uit en Thuis!

Zondag 6 mei Kick-off 14:30 te Deventer (Sportpark Keizerlanden) Zondag 13 mei Kick-off 14:30 te Zwolle (Sportpark Marslanden)

Jonge Honden Toernooi – gure wind en gierende zenuwen.

Ook bij rugbyclub Bulldogs in Almere is sinds het WK-rugby van afgelopen zomer het ledental met 10 procent gegroeid. Daarmee is er sinds een half jaar ook een damesteam ontstaan. Dit damesteam timmert behoorlijk aan de weg met nieuwe spelers tussen de 16 en 50 jaar. Ook voor alle Hanzeladies is het belangrijk consequent te blijven trainen en toernooitjes mee te pakken, om zo fit aan een nieuw seizoen te kunnen beginnen! Deze toernooien zijn prachtige momenten om al het geleerde in de praktijk te brengen.

De dames van RC Bulldogs hebben met hun trainer/coach Ricky daarom afgelopen zondag 7 februari een Jonge Honden toernooi georganiseerd voor een 5-tal clubs om oudgedienden en nieuwkomers speeltijd te gunnen. Op deze manier konden alle dames iets van elkaar leren!

http://www.rugbyzwolle.nl/dames/foto-album-dames 

Zwolle toont karakter

Op deze mooie winterdag bereid RC Zwolle zich voor op de partij van het seizoen, het zonnetje schijnt in Zwolle, de club zit vol goede moed, (en de resten van de carnaval de nacht ervoor.) Terwijl we naar Delfzijl rijden komt het team erachter dat we iemand missen, Björn stond nog in Amsterdam. Dan maar met een man minder. Eenmaal aangekomen ligt het veld er erg mooi bij en is het droog met af en toe een lichte miezer. Beide teams beginnen enthousiast aan de warming up. Na de warming up neemt Zwolle nog kort de tactiek door. Waarna de kickoff van Phoenix volgt.

Met Drachten in de scrum..

Zondag 30 januari, het is zover. De manschappen worden verzocht zich te melden op het rugbyveld. Drachten komt op bezoek. De meeste jongens weten precies hoe de wedstrijd  gaat verlopen. “In het  begin snelle trys maken en dan is ie binnen”,”Rugby minder, maar op de grond sterk”, “kunnen gevaarlijk uit de hoek komen. De opstelling liet dat gevaar dan ook zien. Een goed team op het veld en in de wissel, die niet lullen maar poetsen. Verzamelen in het clubhuis. Even nog die rust, een gezellig praatje en een bak koffie. Op de achtergrond kijken de friezen bedenkelijk naar ons mooie veld. Het veld was weer met grote zorg belijnd door David en hulptroepen en lag er voor haar doen goed bij.

Fotoverslag: http://sportiefzwolle.nl/foto/1193/rugbyheren-winnen-kinderlijk-eenvoudig.html 

Videoverslag: https://www.youtube.com/watch?v=T–OouGTIL4&feature=youtu.be