Bedankt en Succes!
Onze Vladi (Mathijs Weerman) woont inmiddels in Sneek en gaat daar zijn goede werk voortzetten bij de heropgerichte club in Sneek! We wensen Vladi veel succes en bedankt voor je inzet als captain van Heren 2!!
Met het vertrek kwam natuurlijk de vraag wie nu? Vanuit de groep spelers stond er al snel iemand op die deze handschoen wel wilt oppakken! Daan Strik loopt al sinds 2008 rond bij Rugby Club Zwolle en heeft altijd een positieve invloed! Of het nu gaat om trainingen, wedstrijden, tour of herenavonden, Daan zorgt voor sfeer! Afgelopen jaren kampte hij regelmatig met blessures, maar heeft zijn zinnen op herstel gezet en werkte zich afgelopen seizoen ook weer terug in de selectie van Heren 1! Met oog op komend seizoen en het maken van veel speelminuten, richt Daan zich op Heren 2. En nu met de vacante rol als captain leek hem dat de uitgelezen kans om zijn energie in deze groep te steken!
We wensen Daan veel succes en plezier als captain van Heren 2!
#TheZwolleWay
Foto: GewoonDanielle
Heren 2 wint thuis weer!
Zwolle – 23/9/2012
Na twee wedstrijden gespeeld te hebben is al duidelijk te zien dat Zwolle op eigen grasmat goede zaken doet. Tijdens de uitwedstrijden zijn er nog punten te behalen, maar de kansen hiervoor zullen zich nog vaak genoeg aandienen. Het tweede team van Zwolle stond gisterenochtend met een volledig en sterk team klaar op Zwolse bodem tegenover Pickwick Players 3.
Bekend was dat Pickwick een aantal spelers miste en dat alle herenteams hier deze zondag last van zouden ondervinden. Dit mocht de pret niet drukken om na een geconcentreerde warming-up aan een lekkere pot rugby te beginnen.
De goed samenspelende heren van Zwolle (of de afwezigheid van de Pickwick Players?) maakte snel duidelijk dat de winst wederom naar Zwolle zou gaan. Het was een mooie wedstrijd om de nieuwe rugbykroost én herintreders na blessures aan het werk te zetten.
Rogier bewees dat zijn terugkomst een feit is door al zijn kracht in te zetten en meters te maken.
Dit werd, na een helft gespeeld te hebben, bekroond door een mooie try, waarna hij tevreden het veld verliet. Volgende keer meer daarvan!
Ook een opvallende herintreder was vandaag Thijs Jansen. Op de center-positie liet hij zien dat hij veel impact heeft op de wedstrijd en een snelle speler is. Goed gedaan!
Veel toeschouwers aanschouwden hoe een fanatiek team de overwinning binnensleepte. De scrum deed zijn werk goed en er werd goed aangespeeld door Piet en Jeroen. Wanneer er even ruimte was gingen de driekwarters ervandoor! De Zwollenaren scoorden meer dan eens en ook nieuwkomer Ger Brand wist tweemaal de tryline te passeren. De Deventenaren wisten ook nog punten op het bord te krijgen, maar dit maakte voor Zwolle geen verschil meer.
Zwolle 2 won met 69-5 en maakt zich klaar voor de derde wedstrijd tegen de Harlequins in Oldenzaal op 30 september. Succes!!
Hoofdmacht Rugby Zwolle trekt aan kortste eind
Almelo – 16/9/2012
Na een goede eerste wedstrijd tegen The Pigs, stond er al meteen een stevige ontmoeting voor RC Zwolle 1 op de agenda. The Big Bulls uit Almelo maakten hun opwachting. Zij wilden na een stroeve start in Drachten wat goed maken. Daarnaast zijn de Blauwvingers en de Bulls al jaren directe concurrenten van elkaar. Het beloofde dus een spannende middag te worden zonder grote cijfers. En dat bleek. Na een zwaar bevochten 80 minuten stond er 12-7 op het scorebord. Helaas niet in het voordeel van het 15-tal uit de Hanzestad.
Helaas, omdat het ook zomaar de andere kant had kunnen opvallen. De Zwolse hoofdmacht begon sterk en deelde meteen aanvallend wat speldenprikjes uit. Door wat slordigheden, maar ook door goed verdedigend werk van de Bulls, kon er alleen nog niet gescoord worden. De verdediging van Zwolle stond als een huis, waardoor er veel gekickt werd door de opponenten. De Zwolse back-three werd onder druk gezet, maar kon deze prima aan. Hierdoor ging de aanvalslijn van de stieren over tot meer passen, wat uiteindelijk leidde tot een interceptie van tweede center Ian Mol, die all the way ging tot tussen de palen. De conversie voor flyhalf Daan van Rooijen was hierdoor makkelijk te scoren. 7-0 voor RC Zwolle.
Natuurlijk drongen The Big Bulls aan, maar Zwolle bleef stevig verdedigen en probeerde de angel uit de aanval te halen. Dit resulteerde tot noodzakelijke, maar risicovolle passes en taps van het Almelose 15-tal. Een aantal keer zat Zwolle wederom dicht bij een interceptie. Ook de attacks van Zwolse kant strandden net voor de tryline. Ongeveer 10 minuten voor rust werd na een line-out de eerste try van de Bulls gescoord. De conversie werd gemist, dus de ruststand was 7-5 voor Zwolle.
Na rust waren de Blauwvingers vastberaden om de score te vergroten. Er was vertrouwen in de driekwartlijn en de voorwaartsen stonden hun mannetje. Er werden veel breaks gemaakt, maar de back-three van de Bulls stonden goed opgesteld. Dit was overigens andersom ook het geval. Maar helaas konden de Bulls nog eenmaal door de verdedigingslinie van de Zwollenaren heen breken. De conversie was dit keer wel raak. Stand: 12-7 voor de mannen uit Almelo.
Er was nog genoeg tijd om het tij te keren. En dus zette het blauw-witte team nog eens extra aan. Ze kwamen nog een aantal keer heel dichtbij de aansluiting. Maar helaas zat het er deze bewuste zondag net niet in. Er werd wel een bonuspunt mee naar huis genomen. Eindstand: 12-7 voor de Big Bulls.
De hoofdmacht van Zwolle kijkt er naar uit om de Bulls thuis te ontvangen. Dan is er namelijk iets goed te maken. En dat het ook dan een mooie en harde pot rugby wordt, staat vast.
Nu kunnen de mannen van Rugbyclub Zwolle met opgeheven hoofd de voorbereiding in voor aankomend weekend. Dan komen oude bekenden richting de Hanzestad. Na een jaar zonder, kunnen spelers en supporters zich weer opmaken voor de derby tegen de Pickwick Players uit Deventer. Dus komt allen en support your local rugbyclub!
Zwolle 2 vs The Rams
Zwolle – 16/9/2012Â
De opdracht was duidelijk en simpel: herhaling van vorige week! Op papier 14 man, plus een last-minute aanmelding. Dus met een volledig team richting Apeldoorn?? Helaas waren er bij het 1e een paar afmeldingen, dus moesten wij sterke spelers missen. Uiteindelijk met 12 man gearriveerd, maar gelukkig konden de Rams wat geiten missen. Door de leenspelers en de Zwollenaren die we moesten missen, stonden veel (nieuwe) mensen op nieuwe plekken in de scrum. Maar dit mocht de pret niet drukken, want twee volle teams met strijdlustige mannen stonden klaar op het veld, WAR IS ON!!
Apeldoorn is een ‘nieuw’ team (2 jaar uit de competitie), dus we hadden onze kansen best hoog ingeschat. Vooral gezien ons glorieuze debuut van vorige week! Dit zouden weer punten voor RCZ worden!
Het eerste kwartier was het hard tegen hard. RCZ zat vol energie, en de Rams hadden sterke lopers. Tackels werden gemaakt, scrum’s beslecht en line-outs gewonnen. In de scrums hadden we, zoals we inmiddels zijn gewend, de overhand. In de line-outs wat minder. Na het kwartier viel de eerste try, helaas voor de Rams. Opzich geen ramp, want we hadden het vertrouwen in onze sterke lijn. Die konden we helaas slecht bereiken, dus onze nieuwe (maar sterke) spelers konden hun fancy skills te weinig laten zien. De strijd hield aan, maar de energie ebde langzaam weg. De Rams wisten onze lijn te vaak te doorbreken, en scoorden veel. De enige try van RCZ viel uiteindelijk van Thieu, de conversie verzilverde Jeroen.
Voor volgende week weten we wat we moeten doen: trainen, communiceren en gas erop!!
Foto: Vladi in actie





